Pobjeda nad SC Derbijem, slijedi meč protiv Budućnosti

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras SC Derbi 89:82 i plasirao se u polufinale memorijalnog turnira “Ljubo Jovanović”.

Naša ekipa će sjutra (20:30) u polufinalu igrati protiv crnogorskog šampiona – Budućnost Volija.

Sutjeska je nešto slabije otvorila meč, pa je SC Derbi poveo 8:0. Poslije tri minuta igre prve poene za naš tim postiže Vladimir Tomašević, nakon čega je uslijedila serija i izjednačnje – 8:8.

Ubrzo Sutjeska stiže do prvog vođstva (14:13), a strijelac je bio Tomašević, koji je u prvoj četvrtini ubacio 10 poena. Od rezultata 13:12 za SC Derbi Vladimir je ubacio osam poena zaredom i bio inicijator preokreta u prvih deset minuta. Inače nakon poena Hadžibegovića bilo je 15:14 za SC Derbi i to je bilo posljednje njihovo vođstvo na utakmici.

Već u drugoj četvrtini naša ekipa stiže do dvocifrene prednosti – prvo je Milan Lužaić pogodio za 35:25, a onda i Mašan Vrbica za 37:25. Uslijedio je nakon toga mali pad u igri, što je rival iskoristio i izjednačio – 38:38. Ipak, nakon 20 minuta prednost je bila našoj strani, a trojku je u posljednjem napadu pogodio Arsenije Vučković – 43:40.

Vučković je poenima otvorio i drugo poluvrijeme, a Sutjeska je u trećoj četvrtini letjela po terenu – prednosti je konstantno rasla. Prvo je Bogdan Bojić trojkom vratio dvocifrenu prednost (57:45), a Tomašević zaokružio seriju 15:0 za velikih 20 poena prednosti – 65:45.

Poslije poena Lužaića sa linije za slobodna bacanja bilo je 67:47, a onda je Loren Džekson trojkama inicirao povratak SC Derbija u meč. Nakon serije 10:0 rival je prišao na 68:62, potom, a u četvrtoj četvrini i na tri poena minusa – 73:70 i 75:72, oba puta poene je postigao Hadžibegovia.

Pri rezultatu 75:72 naša ekipa je krenula u napad, spetljala se, rival je loptu izbacio u aut, a trener Darko Vujačić pozvao tajm-aut. Nakon minuta odmora Lužaić je sa devet metara pogodio trojku i ponovo je bilo prihvatljivih plus šest (78:72), da bi nakon još jednog preciznog šuta Lužaića sa linije 6,75 bilo i 83:76.

Do kraja je odbijen nalet rivala i upisana je treća pobjeda u pripremnom periodu.