Izvještaji, Vijesti

Pobjeda na startu sezone

Košarkaški klub Sutjeska je večeras savladao Dečić 84:75 u 1. kolu domaćeg šampionata.

Sutjeska je dobro počela utakmicu, imala i 13 poena prednosti u prvoj četvrtini (19:6), ali su domaći uspjeli da preokrenu, pa je poslije prvog poluvremena bilo 46:43 za Dečić.

Drugo poluvrijeme je Sutjeska bolje otvorila, imala sedam poena prednosti (55:48), ali su domaći u finišu 3. četvrtine opet izjednačili (58:58).

Neizvjesno je bilo i u drugom poluvremenu, Dečić je u četvrtoj četvrtini dva puta vodio (67:65, 69:68), ali su “plavi” ipak uspjeli da u posljednji minut uđu sa pet poena prednosti 78:73. Dečić je potom smanjio na 78:75, a onda je Mašan Vrbica devet sekundi prije kraja pogodio trojku za 81:75.

Najefikasniji je bio Vladimir Tomašević sa 19 poena i pet skokova. Arsenije Vučković je imao 14 poena i devet skokova, a Miloš Koprivica 13 poena i pet skokova.

Mašan Vrbica je meč završio sa 14 poena i 11 asistencija, a Bogdan Bojić sa 10 poena i sedam skokova.