Druga pobjeda u ABA2 ligi

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras u Osijeku domaće Vrijednosnice 80:68 i upisao drugu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Početak meča protekao je u znaku Sutjeske, a vođstvo smo održavali do sredine 2. četvrtine. Tada košarkaši Osijeka serijom 10:0 dolaze do četiri poena prednosti (35:31) što je maksimalno vođstvo domaćina turnira na ovom susretu.

Na poluvremenu je bilo neriješeno (37:37), da bi tokom drugog dijela Sutjeska konstantno bila u vođstvu, a nakon koša Vladimira Tomaševića u finišu utakmice imala maksimalnih 14 poena prednosti – 80:66.

“Znali smo da će domaćin da učini sve da se na što kvalitetniji način prikaže domaćoj publici. Ono što me najviše brine u našoj igri je veliki broj izgubljenih lopti – nijesmo imali koncentracije u bitnim sekvencama. Plus promašena slobodna bacanja. Nije bilo na zadovoljavajućem nivou, kako želim da izgleda moj tim. I u tim okolnostima smo pobijedili što je jako značajno”, rekao je nakon meča trener košarkaškog kluba Sutjeska, Velimir Gašić.

Radosav Spasojević je meč završio sa 23 poena, tri skoka, četiri asistencije i indeksom 22.

Vladimir Tomašević je imao 19 poena i osam skokova. Miloš Koprivica je ubacio 12 poena, uz sedam skokova, a Adi Zahiragić 10 poena, pet skokova i osam asistencija.

Naredni meč Sutjeska igra u četvrtak (21 h) protiv Heliosa.