Bitna pobjeda nad Pelisterom u Novom Sadu

Pobjeda! Sutjeska je danas u posljednjem meču na “balonu” u Novom Sadu pobijedila Pelister 79:78.

Sutjeska je stigla do četvrte pobjede i ostala u trci za plej-of!

Ekipa je sjajno otvorila prvu četvrtinu, napad je bio dobar, odbrana agresivna, pa je poslije šest minuta Sutjeska vodila 14:0.

Uslijedio je odgovor Pelistera, koji je prišao na 17:14, ali je poslije nove serije Sutjeska otišla na plus deset (24:14), da bi poslije poena Mitrovića i Otaševića bilo 29:17.

Rival se nije predavao, u finišu prvog poluvremena je napravio seriju i došao na samo poen zaostatka (40:39), a prvo poluvrijeme je trojkom zaključio Vulević – 45:41.

U drugom poluvremenu je, nakon poena Kočovića i Tomaševića, bilo 50:43, a poslije koša Spasojevića 56:46.

Nakon toga je Pelister prišao na 56:52, da bi Spasojević trojkom ekipu odveo na plus sedam (59:52). Rival je potom prišao na 59:57, a Sutjeska treću četvrtinu završila sa šest vezanih poena – 65:59.

Pet minuta prije kraja Pelister je izjednačio (69:69), a na dva i 40 do kraja poveo – 74:73.

Potom je Barović pogodio oba slobodna bacanja, a Mitrović trojku, pa je Sutjeska stigla do četiri poena prednosti – 78:74.

Minut prije kraja Pelister je trojkom smanjio na 78:77, a nakon jednog bacanja izjednačio – 78:78.

Potom je Tomašević pogodio jedno bacanje (79:78), Pelister krenuo u napad, a Sutjeska uspjela da odbrani pobjedu.

Najefikasniji su bili Mitrović i Vujović sa po 14 poena. Mitrović je imao pet skokova i 10 asistencija.

Spasojević je imao 11 poena i sedam skokova, a Tomašević, Otašević i Kočović po osam poena.

Barović je imao šest poena i devet skokova.

Sutjeska u četvrtak od 18 i 30 u Nikšiću dočekuje Teodo u Prvoj crnogorskoj košarkaškoj ligi.