Sjajno izdanje i velika pobjeda, za plasman u ABA2 potreban još jedan trijumf

Fenomenalno izdanje i bitna pobjeda – Sutjeska je večeras savladala Jedinstvo 74:48 u 16. kolu Prve crnogorske košarkaške lige!

Naš tim nadoknadio je minus 16 iz prvog meča u Bijelom Polju i za plasman u ABA2 ligu potrebna je pobjeda u preostala dva meča.

KK Sutjeska u narednom kolu gostuje Podgorici, a onda dočekuje Primorje.

Sutjeska je večeras odigrala sjajan meč u oba pravca, uz veliku podršku navijača – ekipa je povela 5:0, na startu imala uglavnom šest poena prednosti, a onda je krajem prve i početkom druge četvrtine uslijedila serija 10:0 i vođstvo 24:11.

Poslije poena Miloša Koprivice bilo je i plus 19 – 39:20, a sa odličnim izdanjem tim Darka Vujačića nastavio je i u drugom poluvremenu.

Jedinstvo je prve poene u trećoj četvrtini postiglo poslije četiri minuta igre, a do tada je Sutjeska već imala i preko 20 poena viška.

Poslije trojke Adija Zahiragića bilo je 48:24 i do kraja gosti nijesu zaprijetili, pa je poslije 40 minuta bilo maksimalnih 74:48.

Najefikasniji je bio Radosav Spasojević sa 18 poena, tri skoka i indeksom 19.

Adi Zahiragić i Vladimir Tomašević su ubacili po 16 poena. Tomašević je imao 13 skokova i indeks 28, a Zahiragić četiri skoka, šest asistencija i indeks 20.