Pobjeda pred pauzu, Sutjeska slavila u Herceg Novom

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras u gostima ekipu Primorja 56:46 u odloženom meču 9. kola domaćeg šampionata.

Nakon večerašnjeg meča Sutjeska ima skor od šest pobjeda i tri poraza, uz tri meča manje.

Sutjeska je odlično otvorila utakmicu, serijom 13:0 došla do 11 poena prednosti (13:2), da bi nakon 10 minuta igre bilo 21:10.

Početkom druge četvrtine Sutjeska je imala 12 poena viška (23:11), ali se Primorje vratilo i na pet minuta do odlaska na odmor prišlo na pet poena zaostatka – 25:20. Tada je Sutjeska ponovo uspjela da se odlijepi, nakon poena Jovana Vojinovića otišla na 31:21, da bi poslije 20 minuta bilo 35:26 za našu ekipu.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći, koji su ponovo prišli na pet poena zaostatka (35:30), u jednom momentu bili i na četiri poena minusa, ali je i taj nalet odbijen. Radosav Spasojević je u finišu treće četvrtine pogodio za novo dvocifreno vođstvo (44:33), da bi početkom posljednjeg perioda nakon trojke Adija Zahiragića i poena Vladimira Tomaševića bilo maksimalnih 51:35 za Sutjesku.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Vladimir Tomašević sa 26 poena, devet skokova i indeksom 30.

Jovan Vojinović je ubacio devet, a Miloš Koprivica sedam poena.

U prvenstvu slijedi pauza zbog završnice Kupa, a onda i obaveza reprezentacije Crne Gore kvalifikacijama za Mundobasket.