Izvještaji, Vijesti

Velika pobjeda u derbiju!

Velika pobjeda, preokret u drugom poluvremenu i trijumf koji je ekipu lansirao na prvo mjesto na tabeli – Sutjeska je večeras u Nikšiću, u derbiju 12. kola Prve crnogorske košarkaške lige savladala Teodo – 89:84.

Ekipa je u prvom poluvremenu imala 12 poena zaostatka, ali je uspjela da se vrati, napravi preokret i dođe do bitne pobjede u borbi za plasman u NLB ABA2 Ligu sledeće sezone.

Nakon večerašnjeg trijumfa Sutjeska ima devet pobjeda i jedan poraz.

Veliki peh za ekipu u drugom poluvremenu bile su povrede Spasojevića, Mitrovića i Tomaševića, koji su ipak stisnuli zube i odigrali utakmicu. Narednih dana će se znati kakva je situacija sa njihovim povredama. Utakmicu, takođe zbog povreda, nisu igrali Bojić i Vulević.

Sutjeska je poslije serije 10:0 (pet poena Tomaševića, tri Kočovića i dva Vujovića) povela 13:4, a onda su gosti sa sedam vezanih poena prišli na 17:16.

Uslijedila je nova serija našeg tima, pet vezanih poena, pa je u jednom trenutku bilo 23:18.

Nakon toga Teodo je sa novom serijom 7:0 poveo 30:25, a u jednom trenutku imao i 12 poena prednosti (45:33).

Sutjeska je nakon toga prišla na 45:38, da bi na poluvremenu bilo 47:38 za Teodo.

Sutjeska je sa osam vezanih poena u drugom poluvremenu prišla na minus jedan – 49:48, poslije trojke Đurišića na 53:51, da bi nakon zakucavanja Otaševića ekipa povela – 55:54.

Poslije poena Barovića bilo je plus četiri za Sutjesku (62:58), ali je Teodo sa dvije trojke preokrenuo (64:62), da bi poslije 30 minuta bilo 66:64 za goste.

Početkom poslednjeg perioda Teodo je imao šest poena prednosti (70:64), Sutjeska prišla na 70:69, a poslije trojke Mitrovića povela 74:72.

Tri minuta prije kraja Teodo je poveo 83:78, da bi na ulasku u posljednji minut Mitrović pogodio trojku i Sutjeska je povela 85:84, a poslije novih poena Mitrovića bilo je 87:84 za našu ekipu.

Teodo je krenuo u poslednji napad, nije ga iskoristio i Sutjeska je došla do velike pobjede.

Najefikasniji su bili Barović i Tomašević sa po 18 poena. Barović je imao pet, a Tomašević osam skokova.

Kočović je imao 14 poena i pet skokova, a Mitrović 13 poena i 10 asistencija.

Đurišić je imao 11 poena i četiri skoka.