Ubjedljiva pobjeda na kraju godine

Sutjeska je večeras u 5. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala Pljevlja 107:74.

Ekipa nakon pet odigranih utakmica u domaćem šampionatu ima četiri pobjede i jedan poraz.

Sutjeska je vodila od početka do kraja, a prvu dvocifrenu prednost imala poslije serije 7:0 – 19:8.

U drugoj četvrtini Sutjeska je napravila seriju 13:0, koju je inicirao Đorđe Otašević. Ekipa tri minuta nije primila koš, pa je prvi put stekla 18 razlike – 36:18.

U finišu prvog poluvremena poslije poena Radoša Vukovića Sutjeska je opet imala 18 poena viška – 50:32.

Ništa se nije mijenjalo ni u nastavku, momci su poslije serije 9:0 i poena Vukovića otišli na 67:42, a u finišu imali i 35 poena prednosti – 107:72 nakon trojke Miloša Vujovića.

Najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 21 poenom i 10 skokova.

Đorđe Otašević je imao 19 poena i šest skokova, a Pavle Đurišić i Vladimir Tomašević po 12 poena.

Maksim Vujović i Radoš Vuković su imali po 10 poena.