Tomašević pogodio za pobjedu nad Danilovgradom

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras nakon produžetka Danilovgrad 111:110 u četvrtom kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Ovo je bio drugi meč naše ekipe u domaćem šampionatu i druga pobjeda, budući da je meč sa Mornarom odložen, a da utakmica sa Ibrom nije odigrana, jer je ekipa iz Rožaja izbačena u drugu ligu.

Sutjeska je večeras nastupila sa četiri prvotimca, trojicom kadeta i petoricom juniora, a presudili su poeni Vladimira Tomašević, koji je dvije sekunde prije kraja produžetka bio precizan.

Danilovgrad je vodio na startu meča, ali je Sutjeska napravila seriju 6:0 i povela 19:15. Ipak, gosti su uzvratili, u drugoj četvrtini napravili seriju 8:0, poveli 46:36, a u jednom momentu imali i maksimalnih 13 poena prednosti (54:41), da bi nakon 20 minuta bilo 58:49.

U nastavku je Sutjeska ušla jače u odbrani, te sa osam vezanih poena izjednačila 59:59. Prvo vođstvo u drugom poluvremenu Sutjeska je imala nakon poena Ognjena Gutovića (63:62), a najubjedljiviju prednost naša ekipa je imala poslije poena Gutovića nakon ofanzivnog skoka – 75:68.

Ipak, gosti su uspjeli da se vrate i meč učine neizvjesnim. U posljednji minut ekipe su ušle izjednačene (98:98), a onda su gosti postigli dva poena i na 34 sekunde prije kraja četvrte četvrtine poveli 100:98. Potom je Sutjeska krenula u napad, a onda je nakon ofanzivnog skoka pojačanje našeg tima Zdravko Bošković postigao dva poena i izjednačio – 100:100. Gosti su imali napad za pobjedu, ali je meč otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta Danilovgrad je vodio 106:100. Sutjeska je skoro dva minuta u tom periodu bila bez koša, ali je uspjeli da se vrati i poenima Tomaševića dvije sekunde prije kraja izbori pobjedu.

Vladimir Tomašević je postigao 41 poen, a imao je 15 skokova i devet asistencija za indeks korisnosti 56. Zdravko Bošković je meč završio sa 29 poena, devet skokova i indeksom 34.

Ognjen Gutović je imao 19 poena i tri skoka, a Bogdan Bojić 11 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Igor Gardašević je imao pet poena, Stefan Perović četiri, a Mitar Radulović dva poena.