Još jedna pobjeda u Sarajevu

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras Podgoricu 73:65 u 7. kolu ABA 2 lige.

Početak utakmice protekao je u potpunoj dominaciji Sutjeske. Serijom 19:0 već u prvoj četvrtini Sutjeska je otišla na 15 razlike (19:4), a protivnik u tom periodu skoro osam minuta nije postigao koš. Krajem prve i početkom druge četvrtine došlo je do malog opuštanja, pa je Podgorica serijom 13:0 prišla na poen zaostatka – 21:20.

I u nekoliko navrata kasnije rival je bio na poen zaostatka, ali je Sutjeska to izdržala, a onda nakon trojke Jovana Vojinovića na 2:08 do kraja prvog poluvremena otišla na plus deset – 36:26.

Poslije 20 minuta bilo je sedam poena za Sutjesku – 37:30.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku Podgorice, koja je nadoknadila zaostatak, potom i preokrenula i povela 44:39.

Potom je uslijedila serija Sutjeske, poeni Radoja Vujoševića i Jovana Vojinovića za plus pet – 56:51.

Podgorica se nije predavala, izjednačila je (56:56), ali nije uspjela da preokrene. Serijom 8:0 Sutjeska je otišla na 67:58 i u finišu sačuvala pobjedu.

Večeras zbog povrede nije igrao Miloš Koprivica, a najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Jovan Vojinović sa 21 poenom, četiri skoka, tri asistencije i indeksom 22.

Radosav Spasojević je ubacio 13, a Vladimir Tomašević 11 poena.

Odličnu utakmicu imao je Radoje Vujošević sa šest poena i 12 skokova, uz indeks 19.

Nakon trećeg “balona” Sutjeska ima četiri pobjede i tri poraza.