Sutjeska u finišu stigla do bitne pobjede protiv Lovćena

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras Lovćen 67:65 u odloženom meču 11. kola Prve crnogorske košarkaške lige.

Sutjeska je ostvarila bitnu pobjedu kada je riječ o plasmanu u ABA2 ligu naredne sezone. Nakon večerašnjeg trijumfa imamo osam pobjeda i četiri poraza, uz meč manje. Lovćen je na skoru od sedam pobjeda i pet poraza.

Košarkaši Lovćena su na početku poveli 8:0 i onda održavali prednost. Početkom druge četvrtine imali su maksimalnih devet poena prednosti (22:13), ali  je uslijedila serija Sutjeske 9:0 i izjednačenje – 23:23.

Prvo vođstvo na meču Sutjeska je imala u drugom dijelu druge četvrtine – 32:30 poslije poena Radosava Spasojevića. Ipak, Lovćen je ponovo preuzeo prednost, napravio seriju 6:0 i na odmor otišao sa četiri poena viška – 36:32.

U drugom poluvremenu trener Sutjeske Velimir Gašić izveo je petorku sa Markom Ćalićem. Kapiten je unio dodatnu energiju u ekipu u nastavku i Sutjeska je poslije serije 5:0 imala poen prednosti – 37:36.

Lovćen je odmah preokrenuo i do sredine četvrte četvrtine vodio osam poena. Tada je uslijedio bitan momenat – na pet minuta i deset sekundi do kraja Adi Zahiragić je pogodio sa devet metara i smanjio prednost Lovćena na 57:54. Bitnu rolu u tom periodu imao je Bogdan Bojić sa pet vezanih poena, a onda su Vladimir Tomašević sa penala i Zahiragić trojkom na minut i 53 sekunde do kraja donijeli maksimalnih pet poena za Sutjesku – 65:60.

Lovćen se nije predavao, trojkom Klerensa izjednačio (65:65) 42 sekunde do kraja za uzbudljiv finiš.

Sutjeska je krenula u napad  i Miloš Koprivica je na asistenciju Zahiragića postigao dva poena – 67:65.

Uslijedio je minut odmora Lovćena – Cetinjani su krenuli u poslednji napad, a Marko Perović promašio šut za pobjedu.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Vladimir Tomašević sa 23 poena, 11 skokova i indeksom 30.

Radosav Spasojević je imao 13 poena, a Adi Zahiragić 10 poena i osam asistencija. Sjajnu rolu je u drugom poluvremenu imao kapiten Marko Ćalić – meč je završio sa pet poena, četiri skoka i četiri ukradene lopte.

Sutjeska u narednom kolu, u ponedeljak (18) dočekuje Teodo. I utakmica se Tivćanima igra se u Kući košarke.