Poraz od Zlatibora

Sutjeska je danas poražena od Zlatibora 88:78 na startu „balona“ NLB ABA2 lige u Širokom Brijegu.

Nakon ovog meča naša ekipa ima sedam pobjeda i četiri poraza.

Od početka meča je Zlatibor vodio. Ekipa iz Čajetine je povela 5:0, iskoristila situaciju da je naša ekipa brzo ispunila bonus i na tri minuta i 44 sekunde prije kraja prve četvrtine imala deset poena prednosti – 20:10.

Zlatibor je u prvoj četvrtini dobro šutirao i za tri poena, pa je Sutjeska na kraju tog perioda imala 17 poena minusa – 35:18.

Drugu četvrtinu je Sutjeska bolje otvorila, sa pet vezanih poena smanjila na 37:25, a poslije poena Rosa je bilo 40:29. Ipak, Zlatibor je konstantno održavao prednost, imao više skokova, naročito u napadu i na poluvrijeme je otišao sa 15 poena viška – 55:40.

U trećoj četvrtini Zlatibor je u jednom momentu imao i 20 poena prednosti (66:46), da bi nakon toga uslijedila serija Sutjeske 7:0, pa je ekipa smanjila na 66:53. U tim momentima momci su igrali dobro na oba kraja terena, imali nekoliko napada da priđu na jednocifreni minus, ali je poslije 30 minmuta bilo 73:58 za Zlatibor.

U posljednjem periodu nakon pet vezanih poena Sutjeska je prišla na 75:63, ali je Zlatibor i taj nalet odbio i stigao do pobjede.

Najefikasniji je bio Džejkobi Ros sa 18 poena. Miloš Popović je ubacio 17, a Miloš Vujović 15, a Majkl Veders 14 poena.

Naredni meč ekipa igra u petak (18) sa Krkom.