Poraz od Zlatibora nakon preokreta

Košarkaški klub Sutjeska poražen je danas od Zlatibora 73:72 u drugom meču „balona“ u Širokom Brijegu.

Naša ekipa nakon ove utakmice ima sedam pobjeda i pet poraza u NLB ABA2 ligi.

Zlatibor je do pobjede došao u posljednjem napadu, kada je Protić pogodio za dva poena, a onda realizovao dodatno slobodno bacanje.

Sutjeska je odigrala dva različita poluvremena. Prvo je bilo odlično, ekipa je konstantno bila u prednosti, a razigrani su bili Radosav Spasojević i Vladimir Tomašević. U drugom poluvremenu je rival uspio da se vrati iz minusa i na kraju dođe do pobjede.

Sutjeska je prvu dvocifrenu prednost imala sredinom druge četvrtine kada je Ćalić pogodio jedno slobodno bacanje (37:27), da bi do odlaska na odmor bilo i 15 poena viška – 46:31.

Nakon trojke Spasojevića početkom drugog poluvremena bilo je maksimalnih 18 razlike (49:31), da bi u drugom dijelu treće četvrtine Zlatibor napravio seriju 7:0 i prišao na jednocifreni zaostatak – 57:49. Rival je potom vezao dvije trojke i stigao na pet poena minusa (60:55), ali je taj nalet sa pet vezanih poena odbio Tomašević (65:55), da bi seriju 7:0 na kraju treće četvrtine kompletirao Stefan Simić (67:55).

U četvrtoj četvrtini Sutjeska je imala problema u napadu. Zlatibor je na tri i po minuta prije kraja utakmice prišao na dva poena minusa (70:68), potom je Tomašević pogodio za 72:68, ali je ekipa iz Srbije serijom 5:0 preokrenula i nakon poena Protića u finišu došla do pobjede – 73:72.

Najefikasniji u KK Sutjeska bio je Tomašević sa 28 poena i sedam skokova, uz indeks 31. Spasojević je meč završio sa 18 poena i šest asistencija.

Dobar meč odigrali su Ćalić i Simić. Ćalić je meč završio sa 10 poena i četiri skoka, dok je Simić imao 12 poena i šest skokova.

Sutjeska u nedjelju (19) igra protiv Mladosti.