Poraz od SC Derbija

Sutjeska je večeras, u 24. kolu Prve crnogorske košarkaške lige poražena od SC Derbija 93:71.

Nakon ovog meča ekipa je na skoru od 19 pobjeda i tri poraza, a u narednom kolu, u nedjelju, gostuje Teodu.

Rezultati protiv SC Derbija se ne računaju u krajnjem zbiru, a utakmicu su propustili Filip Barović, Radosav Spasojević, Stefan Mitrović, Nikola Kočović i Pavle Đurišić, dok su Vladimir Tomašević i Bogdan Bojić povrijeđeni.

SC Derbi je na startu napravio seriju 10:0 i poveo 10:2, da bi Sutjeska, nakon dvije trojke Jovića stigla do vođstva od 16:14.

U drugoj četvrtini je ekipa napravila seriju 9:0 i povela 28:24, a poslije poena Đorđa Otaševića imala i plus šest – 32:26.

Na poluvremenu je bilo neriješeno (36:36), da bi SC Derbi drugo poluvrijeme otvorio sa devet vezanih poena, pa je poveo 45:36.

Sutjeska je sredinom treće četvrtine nakon serije 6:0 prišla na 55:47, potom je SC Derbi otišao na 63:47 i prednost sačuvao do kraja.

Jovan Vojinović i Miloš Jović su imali po 13, a Miloš Vujović i Maksim Vujović po 10 poena.