Šuterska klinika Bogdana Bojića

Čista petica – tako bi se mogla opisati večerašnja utakmica i pobjeda Sutjeske nad Jedinstvom (104:68) u šestom kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Košarkaški klub Sutjeska je nešto teže odigrao samo prvu četvrtinu, dozvolio rivalu neke lake poene, pa je tokom uvodnih deset minuta gostujuća ekipa u nekoliko navrata imala prednost.

Već od druge dionice kreće bolja igra, odbrana je bila bolja, dok je u napadu sve išlo kako treba.

Sredinom druge četvrtine u igru je ušao Bogdan Bojić. Nakon njegove prve trojke na meču Sutjeska je prvi put imala dvocifrenu prednost (37:26). Bio je to početak sjajne šuterske večeri Bojića koji je u prvom poluvremenu pogodio pet trojki iz isto toliko pokušaja, potom sedam zaredom kompletirao u trećoj četvrtini, a na kraju meč završio sa devet postignutih trojki iz deset pokušaja. Na kraju – 31 poen Bogdana, četiri skoka, jedna asistencija i dvije ukradene lopte za indeks korisnosti 34.

KK Sutjeska je u nastavku samo uvećavala prednost, a na kraju imala i maksimalnih 104:68 što je i bio konačan rezultat.

Osim Bojića večeras su dvocifreni bili Miloš Popović (15), Vladimir Tomašević (14) i Miloš Koprivica (10). Popović je imao još četiri skoka, a Tomašević i Koprivica po sedam uhvaćenih lopti.

Milan Lužaić je ubacio sedam, Zdravko Bošković i Andrej Vulević po šest, a Mašan Vrbica, Miloš Vujović i Ognjen Gutović po pet poena.

U narednom kolu, Sutjeska gostuje Milenijumu.