Izvještaji, Vijesti

Poraz od MZT-a, Sutjeska eliminisana sa završnog turnira ABA2 lige

Košarkaški klub Sutjeska poražen je večeras od  MZT-a 73:68 u četvrtfinalu NLB ABA2 lige.

Ovim porazom naša ekipa je završila učešće u regionalnom takmičenju ove sezone.

KK Sutjeska je meč otvorila serijom 7:0 i vođstvom 9:5. Nakon poena Radosava Spasojevića bilo je 13:8, a onda je domaćin serijom 8:0 preokrenuo i poveo 16:13.

Tokom druge četvrtine MZT je u nekoliko navrata imao i osam poena viška, a na poluvremenu je bilo 40:35.

I u trećoj četvrtini je MZT održavao prednost, a kada je Mekić pogodio za 53:40 domaći su prvi put stigli do 13 poena viška. Tada je uslijedila serija Sutjeske 12:0, MZT je skoro četiri minuta bio bez poena, pa je poslije poena Bogdana Bojića bilo 53:52.

Imala je Sutjeska priliku za preokret, ali je MZT odolijevao i dva minuta prije kraja poslije poena Damjana Stojanovskog otišao na 70:60.

“Mislim da smo u prvom poluvremenu izgubili utakmicu. Dozvolili smo protivniku 10 ofanzivnih skokova, loša je odbrana bila jedan na jedan, dva na dva. Popravili smo se u trećoj četvrtini, ali nije bilo dovoljno da preokrenemo. MZT je kvalitetna ekipa, imali su veliku podršku navijača i čestitam im. Momcima zamjeram jedino što energetski nisu jače ušli u utakmicu”, rekao je nakon meča trener Sutjeske Darko Vujačić.

Radosav Spasojević i Vladimir Tomašević su bili najefikasniji sa po 13 poena. Tomašević je imao šest, a Spasojević pet skokova.

Bogdan Bojić je meč završio sa 11, a Jovan Vojinović sa 10 poena.