Poraz od Širokog na kraju turnira, velike šanse za plej-of

Košarkaški klub Sutjeska poražen je danas od Širokog 81:58 u 10. kolu NLB ABA2 lige.

Naša ekipa turnir u Banjaluci završava sa dvije pobjede i porazom i nakon ovog meča je 7. na tabeli sa skorom 6-4.

Sutjeska je tokom meča imala problema u napadu, Široki je bolje otvorio meč, pa je u finišu prve četvrtine stigao do 11 poena prednosti – 17:6.

Sutjeska je polako hvatala priključak, zaigrala dobru odbranu i nakon poena Miloša Koprivice, 29 sekundi prije kraja prvog poluvremena prvi put povela – 27:25.

U drugom poluvremenu, nakon poena Adija Zahiragića, Koprivice i prve trojke na meču, koju je postigao Radosav Spasojević bilo je 34:27 za Sutjesku.

Široki je u tom periodu preko Ivanova držao priključak, da bi nakon poena Božića i serije 7:0 preokrenuo i ponovo poveo – 38:37.

Poslije trojke Bilinovca Široki je ponovo imao 11 poena prednosti – 52:41. Zahiragić i Bojić su postigli po trojku, Tomašević je početkom četvrte četvrtine vezao četiri poena i Sutjeska je prišla na 57:53.

Tada je krenula serija Širokog, koji je na kraju ubjedljivo slavio.

“Znali smo kakav nas meč očekuje. U prvom poluvremenu smo kontrolisali ritam, a drugi dio je bio dijametralno različit – Široki je pojačao odbranu, iz nje dolazio do lakih poena. Pali smo energetski, imali smo manje igrača na raspolaganju, što je uticalo na našu partiju i koncentraciju”, rekao je nakon meča trener Sutjeske, Velimir Gašić.

U ekipi Sutjeske nije bilo Ilije Varajića i Jovana Vojinovića, a najefikasniji je bio Vladimir Tomašević sa 16 poena i pet skokova. Radosav Spasojević je ubacio 13 poena, a imao je i pet skokova, dok su Adi Zahiragić i Miloš Koprivica meč završili sa po devet poena.

Posljednji „balon“ je u martu u Širokom, a Sutjeska će igrati protiv banjalučkog Borca, Zlatibora i Mladosti.