Poraz od Krke u četvrtfinalu NLB ABA2 lige

Sutjeska je danas poražena od Krke 91:82 u četvrtfinalu NLB ABA2 lige.

Nakon današnjeg poraza ekipa je završila sezonu u ABA2 ligi i okreće se obavezama u domaćem šampionatu.

Poslije slobodnih bacanja Majkla Vedersa Sutjeska je na startu utakmice povela 3:2. Nakon toga je Krka bila konstantno u vođstvu, poslije šest minuta vodila 18:10, a na kraju prve četvrtine je bilo 35:25.

Početkom drugog perioda Sutjeska je smanjila na 35:28, ali je Krka napravila seriju 7:0 i povela 42:28, da bi nakon poena Stergara bilo 49:34.

Na poluvremenu je slovenačka ekipa vodila 55:37, a u trećoj četvrtini imala 22 poena viška (61:39).

Sutjeska se nije predavala, pokušala je da stigne zaostatak, u posljednjoj četvrtini prišla na minus sedam (81:74), ali je rival uspio da sačuva prednost i na kraju pobijedi.

Najefikasniji je bio Vladimir Tomašević sa 23 poena. Majkl Veders je ubacio 17, Mašan Vrbica 12, a Džejkobi Ros 9.

Miloš Popović je ubacio devet, Miloš Vujović šest, Marko Ćalić četiri, a Zdravko Bošković tri poena.