Poraz od Cedevite

Sutjeska je večeras u drugom meču na “balonu” NLB ABA2 lige u Novom Sadu izgubila od Cedevite Junior 80:76.

Nakon večerašnjeg meča ekipa je na skoru od tri pobjede i šest poraza.

Sutjeska je na početku utakmice preko Vladimira Tomaševića povela 4:0, Cedevita preokrenula, imala poen prednosti (13:12), a onda je naša ekipa napravila seriju 9:0 (sedam poena Pavla Đurišića i dva Tomaševića), pa je u jednom trenutku bilo plus osam za Sutjesku – 21:13.

Na našu seriju rival je odgovorio sa serijom 12:0, preokrenuo, pa je poslije prve četvrtine bilo 25:21 za Cedevitu.

Cedevita je tokom druge četvrtine održavala prednost, poslije serije 7:0 povela 40:28, a u finišu prvog poluvremena imala 14 razlike – 49:35.

U tim momentima našu ekipu je vukao Radosav Spasojević, dvije trojke je pogodio Andrej Vulević, pa je na poluvremenu bilo 49:40.

I u nastavku je Cedevita imala plus 10 (57:47), Sutjeska nakon pet vezanih poena došla na 57:54, poslije trojke Nikole Kočovića izjednačila (59:59), a nakon slobodnih bacanja Tomaševića povela – 63:61.

Nakon treće četvrtine je bilo izjednačeno (63:63), u četvrtoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, da bi četiri minuta do kraja bilo 74:67 za Cedevitu.

Ekipa je u poslednji minut ušla sa minus pet (78:73), potom je Spasojević pogodio trojku za 78:76, a Cedevita pogodila jedno bacanje (79:76). Sutjeska je krenula u napad za izjednačenje, ali ga nije iskoristila.

Najefikasniji je bio Spasojević sa 19 poena. Tomašević je imao 17 poena i 10 skokova, Đurišić devet poena, a Vulević i Barović po osam.

Sutjeska u nedjelju od 12 igra protiv Pelistera.