Pobjeda u Tivtu pred odlazak u Sloveniju

Sutjeska je danas savladala Teodo 91:71 u 22. kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Odličan meč je ekipa odigrala u oba pravca, na vrijeme stekla ubjedljivu prednost, kontrolisala utakmicu i stigla do 16. pobjede u ligi. Bila je ovo sjajna uvertira pred utakmicu sa Krkom, koja nas očekuje u srijedu u Domžalama u četvrtfinalu NLB ABA2 lige.

Prvi meč nakon skoro dva mjeseca odsustva zbog povrede stopala danas je odigrao Vladimir Tomašević. On je posljednji meč odigrao protiv Lovćena 11. februara. Nakon šest njegovih vezanih poena Sutjeska je u prvoj četvrtini povela 19:10, ali je do kraja tog perioda domaćin smanjio na  21:17.

U drugoj četvrtini je Sutjeska napravila seriju 10:0, poslije poena Miloša Vujovića prvi put stekla dvocifrenu prednost (28:18), da bi nakon trojke Majkla Vedersa bilo 31:18. Teodo je skoro četiri minuta u drugoj četvrtini bio bez poena iz igre, ali je nakon toga napravio seriju 7:0 i smanjio na  31:25.

Seriju domaćih je prekinuo Veders, potom je zakucao Vujović da bi nakon poena Tomaševića bilo 41:28.

Sutjeska je kontrolisala i skok u prvom dijelu, a nakon slobodnih bacanja Miloša Popovića na odmor otišla sa 15 poena viška – 47:32.

Drugo poluvrijeme je sjajno otvorio Zdravko Bošković, koji je pogodio dvije trojke, pa je na semaforu pisalo  55:36. Prednost je u tim trenucima rasla i do 20 poena (68:48 poslije trojke Rosa), da bi u posljednjem periodu ekipa imala 24 poena razlike (85:61, poeni Rosa).

Najefikasniji je bio Zdravko Bošković sa 22 poena uz šest skokova. Majkl Veders i Džejkobi Ros su meč završili sa po 18 poena. Veders je imao i osam skokova, a Ros pet asistencija.

Vladimir Tomašević je imao 14 poena i osam skokova, a Miloš Vujović osam poena. Miloš Popović je imao šest poena i devet skokova, Bogdan Bojić tri poena, a Andrej Vulević dva poena.