Pobjeda u derbiju i potvrda dominacije

Velika pobjeda, trijumf kojim je napravljen ogroman korak ka plasmanu u NLB ABA2 ligu naredne sezone – Sutjeska je večeras savladala Podgoricu 87:82 u 17. kolu Prve crnogorske košarkaške lige i potvrdila dominaciju u domaćem prvenstvu.

Fenomenalna utakmica, meč u kojem su momci pokazali pravi karakter i odnos, vratili se nakon minusa na poluvremenu, odigrali sjajan meč i zabilježili pobjedu u najbitnijoj utakmici u sezoni. Sada sa velikim optimizmom putujemo u Široki Brijeg na “balon” NLB ABA2 Lige.

Sutjeska je dobro počela utakmicu, povela 6:0, a poslije trojke Mitrovića imala plus devet – 14:5.

Nakon poena Spasojevića i trojke Mitrovića ekipa je imala sedam poena prednosti (20:13), ali je Podgorica uspjela da napravi seriju 7:0 i izjednači – 20:20.

Početkom druge četvrtine gosti su napravili još jednu seriju 7:0 i poveli 29:24, potom su prvi put stigli do 10 poena viška (42:32) da bi na poluvremenu imali šest poena prednosti – 47:41.

Treća četvrtina je bila maestralna u oba pravca, ekipa je pokazala sjajnu reakciju i poslije serije 12:0 povela 58:50.

Nastavila je ekipa u istom ritmu, pogađali su Barović, Otašević, Kočović, Mitrović i Spasojević, pa je Sutjeska posle nove serije 13:2 povela 73:59.

U četvrtoj četvrtini je Mitrović pogodio dvije trojke zaredom, pa je ekipa stigla do plus 12 – 82:70.

Uslijedila je reakcija Podgorice i šest vezanih poena (82:76), a onda su gosti smanjili i na 84:81.

Ušlo se u poslednji minut, a onda je Mitrović sa osam metara pocijepao mrežicu i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji je bio Spasojević sa 32 poena i tri skoka. Mitrović je imao 25 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Kočović 11 poena.

Barović je utakmicu završio sa pet poena, pet skokova i osam asistencija.