Pobjeda protiv Primorja pred derbi sa Podgoricom

Lako i rutinski – tako bi mogla da se opiše večerašnja pobjeda Sutjeske nad Primorjem (87:75 )u 8. kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Ekipa se nakon poraza u prethodnom kolu vratila na pobjednički kolosjek i u srijedu je očekuje derbi šampionata – duel sa Podgoricom u Nikšiću (20.30). Nakon večerašnje pobjede i Sutjeska i Podgorica imaju po šest trijumfa i jedan poraz i dijele prvo mjesto na tabeli.

Večeras je od starta bilo jasno da Sutjeska želi što prije da zatvori meč. Jaka, agresivna, odlična odbrana primorala je domaćina na teške, neprecizne šuteve, dok je napad Sutjeske funkcionisao dobro. Ekipa je pogađala sa svakog kraja terena, a nakon slobodnih bacanja Miloša Koprivice, na 6:50 do kraja prve četvrtine, prvi put stekla dvocifrenu prednost (12:2).

U finišu prve četvrtine, poslije poena Bogdana Bojića nakon kontre, Sutjeska je imala i 15 poena prednosti (24:9), ali je do kraja tog perioda Primorje smanjilo na 25:15.

Početkom druge četvrtine domaća ekipa je uspjela da napravi mini-seriju 5:0 i priđe na 29:22 i prvi put nakon mnogo vremena se spusti ispod deset poena zaostatka. Ali tada je osam poena zaredom postigao Vladimir Tomašević, dva je ubacio Koprivica, a Sutjeska napravila seriju 10:0 i otišla na nedostižnih 39:22.

Poslije jednog slobodnog bacanja Mašana Vrbice Sutjeska je prvi put stekla 21 poen prednosti (47:26), a tolika prednost bila je poslije 20 minuta – 51:30.

Nakon šest vezanih poena u nastavku bilo je i plus 25 (57:32), da bi nakon nekoliko grešaka u napadu Primorje napravilo seriju 6:0 i smanjilo na 59:42, a potom i na 60:47. U tom periodu Primorje je pokušavalo da stigne prednost, naša ekipa je kontrolisala situaciju i nakon 30 minuta vodila 66:52.

Posljednja četvrtina počela je poenima Bojića sa linije 6,75, Sutjeska se ponovo odlijepila, ali je Primorje prišlo na minus 12 – 72:60. Tada je Bojić pogodio još jednu trojku i Sutjeska je otišla na 75:60.

U finišu je Primorje ponovo prišlo na jednocifreni minus (78:69), ali je odmah trojku pogodio Bojić (81:69). Domaći se nisu predavali, ali je Sutjeska kontrolisala situaciju na terenu i upisala pobjedu.

Večeras je najefikasniji bio Bogdan Bojić sa 34 poena (11/12 šut iz igre, 7/8 za tri poena). Bogdan je imao još osam skokova za indeks korisnosti 43.

Vladimir Tomašević je ubacio 19 poena, uz sedam skokova, a Miloš Koprivica 17, uz tri skoka.