Pobjeda protiv Danilovgrada

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras ekipu Danilovgrada 81:71 u posljednjem meču 4. kola domaćeg šampionata.

Nakon četiri kola košarkaški klub Sutjeska ima dvije pobjede i poraz (uz meč manje, protiv Ibra).

Od početka meča Sutjeska je vodila, a u 2. četvrtini poslije serije 18:0 imala i maksimalna 22 poena prednosti – 41:19.

Poslije 20 minuta bilo je 18 razlike za Sutjesku (49:31), da bi početkom 3. četvrtine uslijedio pad u igri. Gosti iz Danilovgrada vratili su se u utakmicu i na tri minuta i 28 sekundi do kraja trećeg dijela prišli na šest poena zaostatka – 55:49.

Ipak, taj nalet smo odbili, poslije 30 minuta ponovo imali osjetniju prednost (66:51) i na kraju rutinski slavili.

“Mi smo imali ideju da kroz ovu utakmicu otvorimo prostor za još jedan broj mlađih igrača, koji u narednom ciklusu treba da dobiju još veću šansu. I to nije izgledalo tako loše – bilo je dobrih stvari, a neke stvari, koje nisu dobre rešavaćemo kroz treninge. Mislim da smo igrali dobro tokom 40 minuta i zasluženo pobijedili”, rekao je nakon meča trener naše ekipe, Velimir Gašić.

Najefikasniji u košarkaškom klubu Sutjeska bio je Radosav Spasojević sa dabl-dabl učinkom – 18 poena i 10 skokova, uz tri asistencije, dvije ukradene lopte i indeksom 29.

Jovan Vojinović je meč završio sa 13 poena, Miloš Vujović je dodao 11, a Ilija Varajić 10 poena.

Bogdan Bojić je ubacio devet, Miloš Koprivica osam, Radoje Vujošević sedam, Ilija Goranović tri i Adi Zahiragić dva poena.

U narednom kolu košarkaški klub Sutjeska gostuje Teodu.