Pobjeda za kraj godine

Sjajan kraj 2022. godine – Sutjeska je večeras u 11. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala Teodo 85:57.

Ekipa u narednu godinu ulazi kao lider na tabeli sa osam pobjeda i jednim porazom!

Na startu utakmice gosti su poveli 6:0, naš tim je izjednačio, ali je Teodo napravio seriju 7:0 i poveo 13:6. Na tu seriju ekipa je odgovorila sa osam vezanih poena i preokrenula (14:13) poslije poena Mašana Vrbice. Na kraju prve četvrtine bilo je 19:18, da bi u prva dva minuta drugog perioda oba tima bila bez poena. Tada je Teodo poveo 21:19, naš tim preokrenuo na 24:21, potom je, poslije serije 5:0, bilo 33:30 za Sutjesku, a na poluvremenu 37:36.

U trećoj četvrtini je sve bilo riješeno. U tom periodu je naša ekipa primila samo sedam poena! Nakon serije 6:0 ekipa je povela 43:38, a prvu dvocifrenu prednost stekla nakon poena Vladimira Tomaševića – 54:43. Poslije serije 12:0 bilo je 62:43 i meč je bio riješen.

Na kraju je bilo maksimalnih 85:57.

Najefikasniji je bio Mašan Vrbica sa 22 poena, četiri skoka i osam asistencija, uz indeks 28.

Vladimir Tomašević je imao 19 poena i sedam skokova, uz indeks 19, a Miloš Koprivica 12 poena i četiri skoka.

I Miloš Vujović je bio dvocifren sa 10 poena.

Miloš Popović je meč završio sa sedam poena, 10 skokova i 10 asistencija za indeks 21.