Вијести, Извјештаји

Побједа против Даниловграда

Кошаркашки клуб Сутјеска савладао је вечерас екипу Даниловграда 81:71 у посљедњем мечу 4. кола домаћег шампионата.

Након четири кола кошаркашки клуб Сутјеска има двије побједе и пораз (уз меч мање, против Ибра).

Од почетка меча Сутјеска је водила, а у 2. четвртини послије серије 18:0 имала и максимална 22 поена предности – 41:19.

Послије 20 минута било је 18 разлике за Сутјеску (49:31), да би почетком 3. четвртине услиједио пад у игри. Гости из Даниловграда вратили су се у утакмицу и на три минута и 28 секунди до краја трећег дијела пришли на шест поена заостатка – 55:49.

Ипак, тај налет смо одбили, послије 30 минута поново имали осјетнију предност (66:51) и на крају рутински славили.

“Ми смо имали идеју да кроз ову утакмицу отворимо простор за још један број млађих играча, који у наредном циклусу треба да добију још већу шансу. И то није изгледало тако лоше – било је добрих ствари, а неке ствари, које нису добре решаваћемо кроз тренинге. Мислим да смо играли добро током 40 минута и заслужено побиједили”, рекао је након меча тренер наше екипе, Велимир Гашић.

Најефикаснији у кошаркашком клубу Сутјеска био је Радосав Спасојевић са дабл-дабл учинком – 18 поена и 10 скокова, уз три асистенције, двије украдене лопте и индексом 29.

Јован Војиновић је меч завршио са 13 поена, Милош Вујовић је додао 11, а Илија Варајић 10 поена.

Богдан Бојић је убацио девет, Милош Копривица осам, Радоје Вујошевић седам, Илија Горановић три и Ади Захирагић два поена.

У наредном колу кошаркашки клуб Сутјеска гостује Теоду.