Pobjeda nad Milenijumom, Sutjeska obezbijedila ABA2 ligu

Sutjeska je večeras savladala Milenijum 85:73 u 18. kolu Prve crnogorske košarkaške lige, upisala 13. pobjedu i obezbijedila plasman u NLB ABA2 ligu i naredne sezone.

Cilj koji je ekipa postavila uoči početka sezone je večeras ispunjen, a tim se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu na tabeli sa skorom 13-2.

Milenijum je vodio tokom čitave prve četvrtine i u finišu tog dijela imao maksimalniih osam poena prednosti – 23:15. Sutjeska je u prvoj i početkom druge četvrtine igrala na krilima Majkla Vedersa, koji je za 20 minuta ubacio 16 poena, a prvo poluvrijeme krunisao sjajnom blokadom.

U drugoj četrvtini ekipa je igrala bolje, preokrenula rezultat, a inicijator preokreta bio je Ilija Varajić. Nakon serije 7:0 (dvije trojke Varajića i poen Miloša Popovića) Sutjeska je preokrenula i povela 37:33. Potom su gosti pogodili jedno slobodno bacanje (37:34), Bogdan Bojić je pogodio poslije kontre, a Varajić ubacio treću trojku zaredom, pa je na semaforu pisalo 42:34 za Sutjesku.

Do kraja prvog poluvremena naša ekipa je zadržala osam poena prednosti – 44:36.

Početkom nastavka Milenijum je prišao na tri poena zaostatka (45:42), ali je Sutjeska brzo odgovorila i preko Mašana Vrbice prvi put stekla dvocifrenu prednost (55:45). Održavala je naša ekipa u tim momentima vođstvo, a nakon trojke Bojića bilo je 12 poena viška – 65:53.

Ipak, do kraja treće četvrtine Milenijum je uspio da smanji na minus šest (65:59), a početkom četvrte i na minus pet – 65:60. Tada je uslijedila serija Sutjeske 11:0, pa je poslije poena Miloša Vujovića bilo 76:60. Gosti su četiri minuta bili bez poena iz igre u posljednjem periodu.

Najefikasniji je bio Veders sa 22 poena, šest skokova, dvije ukradene lopte i tri blokade. Vujović i Ros su ubacili po 12 poena. Bojić je ubacio 11, a Vrbica i Varajić devet poena.

Popović je meč završio sa sedam poena i 13 skokova, a Bošković sa tri poena.