Pobjeda nad Milenijumom

Još jedna pobjeda u domaćem šampionatu – Sutjeska je večeras u 16. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala u Podgorici Milenijum 93:81.

Ekipa ima 14 pobjeda i jedan poraz, a u narednom kolu, u četvrtak (18), u derbiju u Nikšiću dočekuje Podgoricu. Meč sa Podgoricom je veoma bitan kada je riječ o plasmanu u NLB ABA2 ligu naredne sezone, pa se nadamo da ćemo uz pomoć navijača doći do veoma važnog trijumfa.

Sutjeska je na početku povela 12:3, a poslije slobodnih bacanja Barovića bilo je i plus 11 – 24:13.

Tada je Milenijum napravio seriju 11:0, izjednačio (24:24), a sredinom druge četvrtine poveo – 33:31.

Imala je domaća ekipa do kraja prvog poluvremena nekoliko puta četiri poena prednosti, a onda je uslijedila serija našeg tima 7:0 i vođstvo od tri poena – 44:41.

Početkom drugog poluvremena Sutjeska je posle serije 8:0, povela 57:51. Prilazila je domaća ekipa na poen zaostatka, ali je nakon tri četvrtine bilo plus četiri za Sutjesku – 67:63.

Početkom četvrte četvrtine ekipa je, poslije poena Spasojevića i Vulevića, imala plus sedam (72:65), poslije koša Barovića i plus devet (76:67), a nakon trojke Spasojevića i 13 poena viška (82:69), pa je tada sve bilo riješeno.

Najefikasniji je bio Barović sa 27 poena i 11 skokova.

Spasojević je imao 19 poena i pet skokova, a Tomašević i Otašević po devet poena.

Kočović je imao osam poena i osam asistencija, Mitrović osam poena, Vulević sedam, a Vujović šest poena.