Odlična utakmica i pobjeda protiv TFT-a

Sutjeska je večeras pobijedila TFT 74:60 u prvom meču na “balonu” u Širokom Brijegu.
Ekipa je od početka do kraja odigrala odličan meč, nastavila niz iz domaćeg šampionata i upisala četvrtu pobjedu pod vođstvom Miloša Minića, koji je i večeras dao šansu svim igračima.
Večerašnji meč je obilježio i povratak Vladimira Tomaševića, nakon teške povrede i operacije.
Sutjeska je meč otvorila sa 9:0, a prve poene primila nakon više od tri minuta.
Do kraja prve četvrtine je TFT je izjednačio (17:17), a početkom druge četvrtine poveo – 19:17.
Tada je uslijedila serija naše ekipe (13:0) i prva dvocifrena prednost (30:19), kada je Radosav Spasojević pogodio sa penala. Ekipa je u drugoj četvrtini primila samo sedam poena.
Do kraja meča je naša ekipa kontrolisala dešavanja na terenu. Sutjeska je treću četvrtinu otvorila serijom 12:0 i povela 51:29 poslije poena Marka Lukića.
Do kraja meča je ekipa imala i 24 poena prednosti (72:48) i na kraju stigla do treće pobjede u ovom takmičenju.
Najefikasniji je bio Marko Lukić sa 17 poena. Radosav Spasojević je ubacio 15, a Filip Barović je imao dabl-dabl učinak – 13 poena i 10 skokova.
Sutjeska u četvrtak od 15 časova igra protiv Zlatibora.