Nova godina – stare navike: Pobjeda u derbiju

Sutjeska je večeras u odloženom meču 10. kola Prve crnogorske košarkaške lige savladala u gostima SC Derbi 76:64.

Sutjeska je nakon ovog meča i dalje lider na tabeli sa devet pobjeda i jednim porazom.

Zbog problema sa povredama i prehladama ekipa je igrala u skraćenom rosteru.

Meč je počeo vođstvom domaćina 7:0, da bi Sutjeska poslije poena Miloša Popovića prvi put povela (10:8) i prednost održavala do kraja meča.

Krajem prve i početkom druge četvrtine naš tim je napravio seriju 10:0 i poveo 20:11, da bi poslije trojke Ilije Varajića bilo 30:20.

Domaći su nakon toga prišli u nekoliko navrata na minus šest, da bi na poluvremenu bilo 39:31.

U trećoj četvrtini naša ekipa je imala u nekoliko navrata i 14 poena prednosti, pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, da bi u posljednjoj četvrtini bilo i plus 16.

Tačku na utakmicu stavio je kapiten Marko Ćalić koji je pogodio trojku za 76:60.

Vladimir Tomašević je za 37 minuta ubacio 25 poena, a imao je šest skokova. Miloš Koprivica je za 34 minuta postigao 19 poena, a imao je sedam skokova. Miloš Popović je za 40 minuta imao 11 poena, četiri skoka i osam asistencija. Ilija Varajić je za 31 minut ubacio 10 poena, uz sedam skokova. Marko Ćalić je za 32 minuta ubacio šest poena, uz pet skokova. Andrej Vulević je za 25 minuta ubacio pet poena, uz sedam asistencija.