Još jedno blistavo izdanje: Pobjeda u derbiju i plasman u ABA2 ligu

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras u gostima Podgoricu 75:57 u 17. kolu Prve crnogorske košarkaške lige!

Ovim trijumfom naša ekipa je obezbijedila plasman u ABA2 naredne sezone!

Sutjeska igra u sjajnoj formi, večeras je upisala treću vezanu pobjedu u crnogorskoj ligi i u odličnom raspoloženju putuje u Skoplje na plej-of NLB ABA2 lige.

Sjenku na večerašnju pobjedu bacila je teža povreda Stefana Simića, koji je povrijedio zglob. Stefanu želimo što brži oporavak, kao i košarkašu Podgorice i našem bivšem igraču Andreju Vuleviću koji je takođe zbog teže povrede ranije napustio igru.

U prvoj četvrtini igralo se u serijama – Sutjeska je napravila seriju 7:0, povela 7:2, potom je Podgorica odgovorila (8:0) i stigla do vođstva 10:7.

Kod vođstva domaćih 16:14 Sutjeska je napravila novu seriju 8:0, otišla na 22:16 i do kraja održavala prednost.

Odlično je ekipa Darka Vujačića igrala u oba pravca i poslije poena Adija Zahiragića u drugoj četvrtini prvi put stekla dvocifrenu prednost – 33:23. Podgorica je odgovorila, serijom 7:0 prišla na 33:30, ali je do odlaska na odmor Sutjeska ponovo stigla do osjetnije prednosti – 43:34.

Treća četvrtina je bila fenomenalna – momci su razliku samo uvećavali, a kada je Miloš Vujović pogodio za dva poena i kompletirao seriju 11:0 bilo je 56:36.

Kako je ekipa igrala u trećoj četvrtini svjedoči podatak da je Podgorica u tom periodu postigla pet poena, a samo dva iz igre i to poslije skoro osam minuta.

U posljednjem periodu domaći su uspjeli da zaprijete i priđu na 12 poena minusa (65:53), a tačku na utakmicu stavio je fenomenalni Ilija Varajić kada je tri minuta prije kraja pogodio trojku za 70:53.

U našoj ekipi večeras nije bilo Vladimira Tomaševića i Jovana Vojinovića, a najefikasniji su bili Radosav Spasojević i Bogdan Bojić sa po 17 poena.

Rašo je bio standardno odličan, a imao je još po četiri skoka i asistencije, uz indeks 18, dok je večeras sjajni Bojić imao još tri skoka i indeks 16.

U odličnoj formi je i Adi Zahiragić – susret je završio sa 14 poena, šest asistencija i indeksom 16.

Ilija Varajić je ubacio devet poena i uhvatio 10 lopti, uz indeks 15, a Miloš Koprivica osam poena. Koprivica se požalio na povredu, pa nije ni igrao u drugom poluvremenu.

Miloš Vujović je ubacio četiri, a Marko Ćalić i Radoje Vujošević po tri poena.