Bitna pobjeda u Rožajama, nastavljamo borbu za ABA2 ligu!

Bitna pobjeda u Rožajama – košarkaški klub Sutjeska savladao je danas ekipu Ibra 64:60 u odloženom meču 12. kola Prve crnogorske košarkaške lige.

Nakon ovog meča naš tim ima 10 pobjeda i pet poraza, baš kao i Podgorica, dok su Lovćen i Jedinstvo na skoru 9-6. U sledećem kolu Sutjeska igra još jednu važnu utakmicu, a rival u Nikšiću, u ponedeljak (18) je ekipa Jedinstva.

Početak meča protekao je u vođstvu Sutjeske, da bi Ibar nakon poena Kneževića poslije pet minuta igre stigao do prve prednosti – 12:10.

Domaći su u finišu prve četvrtine imali maksimalna četiri poena viška – 19:15. Bilo je to posljednje vođstvo Ibra, jer je krajem prve i početkom druge četvrtine uslijedila serija Sutjeske 9:0 i vođstvo 24:19.

Poslije 20 minuta naš tim je vodio 34:28. Radosav Spasojević je poenima stavio tačku na prvo poluvrijeme i to je bio početak nove serije (9:0), koja se nastavila u trećoj četvrtini, pa je nakon novih poena Spasojevića i Miloša Vujovića ekipa Darka Vujačića stigla do prve dvocifrene prednosti – 41:28.

Maksimalnu prednost Sutjeska je imala nakon još jednog pogotka Spasojevića – 46:31. Do kraja treće četvrtine Ibar je uspio da smanji zaostatak (49:38), a onda je u četvrtoj četvrtini nakon serije 10:0 prišao na poen minusa – 49:48. Tada je Sutjeska odgovorila serijom 7:0 otišla na 56:48, ali je Ibar na tri minuta do kraja ponovo došao na tri poena zaostatka – 56:53.

Uslijedila je neizvjesna završnica – Bogdan Bojić je postigao dva poena, realizovao dodatno slobodno bacanje, potom je Vujović bio polovičan sa penala, pa je 95 sekundi do kraja bilo 60:53.

U poslednji minut Sutjeska je ušla sa pet poena prednosti (60:55), a tačku na utakmicu stavio je danas sjajni Vujović koji je postigao koš, a onda i dodatno bacanje – 63:55.

Najefikasniji u našem timu bio je Radosav Spasojević sa 18 poena i četiri skoka. Vladimir Tomašević je ubacio 15 poena, a imao je šest skokova, dok je Miloš Vujović meč završio sa 11 poena i dva skoka.