Вијести, Извјештаји

Још једна побједа у Сарајеву

Кошаркашки клуб Сутјеска савладао је вечерас Подгорицу 73:65 у 7. колу АБА 2 лиге.

Почетак утакмице протекао је у потпуној доминацији Сутјеске. Серијом 19:0 већ у првој четвртини Сутјеска је отишла на 15 разлике (19:4), а противник у том периоду скоро осам минута није постигао кош. Крајем прве и почетком друге четвртине дошло је до малог опуштања, па је Подгорица серијом 13:0 пришла на поен заостатка – 21:20.

И у неколико наврата касније ривал је био на поен заостатка, али је Сутјеска то издржала, а онда након тројке Јована Војиновића на 2:08 до краја првог полувремена отишла на плус десет – 36:26.

Послије 20 минута било је седам поена за Сутјеску – 37:30.

Почетак другог полувремена протекао је у знаку Подгорице, која је надокнадила заостатак, потом и преокренула и повела 44:39.

Потом је услиједила серија Сутјеске, поени Радоја Вујошевића и Јована Војиновића за плус пет – 56:51.

Подгорица се није предавала, изједначила је (56:56), али није успјела да преокрене. Серијом 8:0 Сутјеска је отишла на 67:58 и у финишу сачувала побједу.

Вечерас због повреде није играо Милош Копривица, а најефикаснији у екипи Сутјеске био је Јован Војиновић са 21 поеном, четири скока, три асистенције и индексом 22.

Радосав Спасојевић је убацио 13, а Владимир Томашевић 11 поена.

Одличну утакмицу имао је Радоје Вујошевић са шест поена и 12 скокова, уз индекс 19.

Након трећег “балона” Сутјеска има четири побједе и три пораза.