Još jedna pobjeda u ABA2, savladana i Gorica

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras Goricu 84:78 u prvom meču trećeg “balona” NLB ABA2 lige na Zlatiboru.

Ekipa je večeras stigla do pete pobjede u regionalnom takmičenju, a u petak (15) igra protiv banjalučkog Borca.

Sutjeska je tokom prve četvrtine konstantno bila u vođstvu, preko Miloša Popovića povela 6:2, da bi nakon poena Vladimira Tomaševića bilo i 12:7.

Dva puta tokom prvih deset minuta ekipa je imala sedam poena prednosti – 19:12 poslije dva slobodna bacanja Milana Lužaića i 23:16 nakon trojke koju je pogodio Lužaić.

Ipak, do kraja prvog perioda Gorica je zahvaljujući šutu za tri poena prišla na 25:23, a onda, poslije tri minuta igre u drugoj četvrtini, stigla do prve prednosti – 28:27.

Nakon vođstva rivala Sutjeska je vezala pet poena, ponovo vodila i prednost održavala zahvaljujući šutu sa slobodnih bacanja.

Četiri minuta prije kraja prvog poluvremena Sutjeska je imala šest poena viška (36:30), a onda je Gorica u posljednjem mintu ponovo stigla do poena prednosti (39:38), da bi Popović u posljednjem napadu ponovo donio prednost našoj ekipi, pa je poslije 20 minuta bila 40:39.

Na startu treće četvrtine Gorica je povela 41:39, a onda je krenula serija Sutjeske 13:0 i prvo dvocifreno vođstvo (53:41). Rival je tada pet minuta bio pez poena, ali je na dva minuta i 40 sekundi do kraja treće četvrtine prišao na 59:53, da bi nakon serije 6:0 Sutjeska ponovo imala dvocifrenu prednost – 64:53.

U posljednjem periodu Gorica je napravila seriju 9:0, prišla na 68:66, ali je naša ekipa odbila taj nalet, otišla na 73:68, nakon trojke Ilije Varajića povela i 76:70 i stigla do zaslužene pobjede.

Najefikasniji je bio Ilija Varajić sa 18 poena. Vladimir Tomašević i Miloš Popović su imali po 15 poena, a Popović je imao i 14 skokova!

Dvocifreni je bio i Miloš Koprivica sa 13 poena.

Naredni meč je u petak (15) protiv banjalučkog Borca.