Debitovao Marko Popović, Sutjeska savladala Primorje

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras Primorje 77:70 u 18. kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Sutjeska regularni dio završava sa 13 pobjeda i pet poraza i u baražu za plej-of igraće sa Podgoricom.

Večerašnji meč ostaće zabilježen u istoriji KK Sutjeska – prve minute za seniorski tim upisao je 12-godišnji Marko Popović. Marko igra za mlađe pionire Sutjeske sa kojima je juče odbranio titulu i bio najbolji igrač na završnom turniru u Tivtu!

Sutjeska je večerašnji meč otvorila serijom 7:0. Gosti su bili dva minuta bez poena, a poslije koša Miloša Koprivice naša ekipa je stigla do prve dvocifrene prednosti – 19:8.

Najveće vođstvo na utakmici Sutjeska je imala poslije trojke koju je postigao Koprivica – 31:18, ali su do kraja poluvremena gosti uspjeli da se približe na dva poena minusa – 43:41.

Početak drugog poluvremena protekao je u boljoj igri Sutjeske, koja je ponovo stigla do dvocifrene prednosti – 57:47 nakon poena Koprivice, da bi poslije koša i dodatnog bacanja Radosava Spasojevića bilo  60:47.

Činilo se da je tada sve gotovo, ali se igrači Primorja nijesu predavali. Naša ekipa je tri minuta bila bez poena u posljednjoj četvrtini, pa je na šest minuta do kraja Primorje prvi put izjednačilo – 65:65.

Gosti su imali i priliku da preokrenu, ali napade nijesu koristili da bi nakon serije 7:0 Sutjeska otišla na 72:65 i riješila meč.

Najefikasniji u ekipi bio je Miloš Koprivica sa 25 poena, pet skokova i indeksom 24. Po 11 poena su ubacili Adi Zaghiragić i Bogdan Bojić, a 10 Radosav Spasojević.