Sutjeska izgubila od Danilovgrada

Košarkaški klub Sutjeska izgubio je večeras od Danilovgrada 70:62 u 13. kolu Prve crnogorske lige.

Nakon ove utakmice Sutjeska ima skor od sedam pobjeda i četiri poraza, uz dva meča manje.

Početak utakmice bio je tvrd, a prvi poeni postignuti su nakon više od tri minuta. Ekipe su se u tom periodu smjenjivale u vođstvu, da bi u drugj četvrtini Sutjeska stigla do sedam poena prednosti – 26:19. Od tog momenta domaćin pravi seriju 13:3 i na odmor odlazi sa tri poena viška – 32:29.

U drugom poluvremenu Danilovgrad je konstantno bio u vođstvu, u jednom trenutku imao i maksimalnih 14 poena prednosti (70:56) i na kraju slavio.

Najefikasniji u redovima Sutjeske bio je Radosav Spasojević sa 20 poena, osam skokova i indeksom 25. Miloš Vujović je ubacio 13, a Vladimir Tomašević 10 poena.

Kod Danilovgrada je najbolji bio Nikola Tončić sa 22 poena.

U narednom meču, Sutjeska u četvrtak igra sa Lovećnom.