Bitna pobjeda za nastavak sezone

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras Podgoricu 77:60 u 8. kolu domaćeg šampionata i nakon “balona” u Sarajevu upisao treću vezanu pobjedu.

Početak utakmice protekao je u znaku Podgorice, koja je tokom prve četvrtine imala maksimalnih osam poena prednosti (19:11). U drugoj četvrtini Sutjeska je bolje zaigrala u odbrani, razigrala se u napadu, pa je na poluvremenu bilo, u tom trenutku, maksimalnih 14 poena prednosti za našu ekipu – 48:34.

Kako je naša ekipa igrala odbranu svjedoči podatak da je Podgorica u drugoj četvrtini postigla 10 poena.

I u drugom poluvremenu smo nastavili u istom ritmu, u par navrata imali i 20 poena prednosti i na kraju slavili.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Radosav Spasojević sa 19 poena, pet skokova, tri asistencije i indeksom 22.

Jovan Vojinović je meč završio sa 15 poena, četiri skoka, šest asistencija i indeksom 20.

Vladimir Tomašević je ubacio 14 poena, a imao je pet skokova, uz indeks 14, a Radoje Vujošević je imao 13 poena, tri skoka i četiri asistencije, uz indeks 18.