Вијести, Извјештаји

Битна побједа за наставак сезоне

Кошаркашки клуб Сутјеска савладао је вечерас Подгорицу 77:60 у 8. колу домаћег шампионата и након “балона” у Сарајеву уписао трећу везану побједу.

Почетак утакмице протекао је у знаку Подгорице, која је током прве четвртине имала максималних осам поена предности (19:11). У другој четвртини Сутјеска је боље заиграла у одбрани, разиграла се у нападу, па је на полувремену било, у том тренутку, максималних 14 поена предности за нашу екипу – 48:34.

Како је наша екипа играла одбрану свједочи податак да је Подгорица у другој четвртини постигла 10 поена.

И у другом полувремену смо наставили у истом ритму, у пар наврата имали и 20 поена предности и на крају славили.

Најефикаснији у нашој екипи био је Радосав Спасојевић са 19 поена, пет скокова, три асистенције и индексом 22.

Јован Војиновић је меч завршио са 15 поена, четири скока, шест асистенција и индексом 20.

Владимир Томашевић је убацио 14 поена, а имао је пет скокова, уз индекс 14, а Радоје Вујошевић је имао 13 поена, три скока и четири асистенције, уз индекс 18.