Bitna pobjeda u Rožajama

Sutjeska je večeras u 14. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala Ibar u Rožajama – 76:67.

Ekipa je upisala devetu pobjedu zaredom u domaćem prvenstvu, a 12. ukupno, pa je ostala na prvom mjestu na tabeli.

Poslije trojke Đorđa Otaševića, Sutjeska je prvi put povela na utakmici (7:6), da bi, nakon serije 7:0 (trojka Mitrovića i četiri poena Tomaševića), ekipa stigla do plus osam – 21:13.

Ibar je u drugoj četvrtini uspio da priđe na dva poena minusa (23:21), ali je Sutjeska odgovorila, napravila seriju 14:1 i stigla do 15 poena prednosti – 37:22.

Nakon koša i dodatnog slobodnog bacanja Jovića, Sutjeska je imala 16 poena prednosti (41:25), da bi, do kraja prvog poluvremena, rival došao na minus 10 – 44:34.

Sutjeska je drugo poluvrijeme otvorila furiozno – pogađali su Spasojević, Vulević, Barović i Tomašević, pa je nakon serije 11:0 ekipa stigla do plus 21 – 55:34.

Imala je poslije toga Sutjeska u dva navrata i 22 poena prednosti (61:39 i 63:41), ali je Ibar, dva i po minuta prije kraja, prišao na devet poena minusa (76:67). Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je ekipa stigla do još jednog trijumfa.

Najefikasniji je bio Barović sa 16 poena i 15 skokova. Tomašević je imao 12, a Kočović 11 poena.

Sutjeska u narednom kolu, u srijedu (18) dočekuje Dečić.