Sutjeska u plej-ofu NLB ABA2 lige

Sutjeska je u plej-ofu NLB ABA2 lige – ekipa je danas odigrala sjajan meč, savladala Slogu 77:70 i sa sedme pozicije dočekuje finalni turnir koji se od 12. do 16. aprila održava u Domžalama.

Sutjeska je regularni dio završila sa osam pobjeda i pet poraza. Momci su danas dali sve od sebe, izvukli posljednji atom snage, od početka do kraja igrali odlično na oba kraja terena i zasluženo se plasirali u plej-of.

Na početku utakmice ekipe su se smjenjivale u vođstvu, igralo se koš za koš, da bi Sloga napravila seriju 9:0 i povela 17:10.

Početkom drugog perioda rival je imao šest poena viška (21:15), Sutjeska je poslije poena Vedersa izjednačila (22:22), ali se Sloga ponovo odlijepila na 27:22, da bi u posljednjem minutu prvog perioda imala prvi put i dvocifrenu prednost – 36:26. Ipak, do odlaska na odmor naša ekipa je preko Rosa i Vujovića smanjila na 36:30.

U nastavku je ekipa igrala fenomenalno – sjajna odbrana, precizni šutevi u napadu donijeli su preokret. Drugo poluvrijeme je počelo trojkom Mašana Vrbice (36:33), potom je naš plej pogodio još jednom za tri poena (40:38), da bi na sedam minuta prije kraja treće četvrtine izjednačio Bošković – 40:40.

Vrbica je vukao ekipu u trećoj četvrtini, vezao tri trojke, pa je Sutjeska nakon još jednog njegovog preciznog šuta povela – 43:42, a poslije poena Rosa iz kontre bilo je 45:42 za našu ekipu.

Momci su zatvorili reket, igrali agresivno, napravili seriju 14:0 i poveli 54:42 u finišu treće dionice.

Četvrti period počeo je sa dvije vezane trojke Vedersa (57:48, 60:51), ali je Sloga držala priključak i na osam minuta do kraja meča smanjila na 60:55. Nakon tih poena odgovorio je sjajni Vujović i Sutjeska se ponovo odlijepila – 64:55.

Vujović je odigrao odlično u oba pravca, pogađao iz reketa, nakon njegovih poena bilo je 68:55, poslije polaganja Vrbice 71:57 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Najefikasniji je bio Veders sa 21 poenom. Vujović je dodao 18, Ros 14, a Vrbica 13.