Izvještaji, Vijesti

Veličanstvena predstava u derbiju i liderska pozicija na tabeli

Pobjeda! Košarkaški klub Sutjeska je večeras u 9. kolu Prve crnogorske lige savladao na domaćem parketu Podgoricu 87:81.

Nakon ovog meča naša ekipa je lider na tabeli sa sedam pobjeda i jednim porazom. Pobjeda koja uliva dodatno samopouzdanje pred nastavak sezone i mečeve koji Sutjesku naredne sedmice očekuju na “balonu” ABA2 lige na Zlatiboru.

Početak meča protekao je u naizmjeničnom vođstvu. Sutjeska je vezala šest poena, povela 8:6, potom je imala 12:8 i 14:13 nakon čega je uslijedila serija Podgorice 8:0 i vođstvo 21:13.

Početkom druge četvrtine Sutjeska je bila dva minuta bez poena, a Podgorica je imala maksimalnih 12 poena viška (28:16). Potom je ekipa postigla pet vezanih poena, prišla na 28:21, polako topila prednost, da bi nakon trojke Andreja Vulevića i povela 36:34. Gosti su odgovorili, vezali pet poena i na odmor otišli sa vođstvom 39:36.

U drugom poluvremenu poslije poena Miloša Popovića bilo je 45:44 za Sutjesku, da bi potom Podgorica preokrenula i ponovo vodila. Imali su gosti konstantno prednost u trećoj četvrtini, a onda su napravili seriju 8:0 i poveli 63:53.

Na seriju Podgorice naša ekipa je odgovorila serijom 9:0, prišla na 63:62, a poslije poena Vladimira Tomaševića i Ilije Varajića i povela 70:69, da bi nakon nove serije 6:0 bilo i 76:71.

Bilo je nakon toga uzbudljivo, da bi Sutjeska u poslednji minut ušla sa poenom prednosti – 80:79. Potom Podgorica nije realizovala napad, a Milan Lužaić je pogodio trojku za 83:79, nakon čega gosti nisu uspjeli da se vrate.

Najefikasniji je bio Miloš Koprivica sa 19 poena. Miloš Popović je ubacio 17, a Vladimir Tomašević 16.

Odličan meč odigrao je Ilija Varajić koji je postigao 10 poena, uz pet skokova. I Milan Lužaić je meč završio sa 10 poena.

Krajem prve četvrtine povrijedio se Bogdan Bojić, pa do kraja meča nije ulazio u igru.

Bravo momci! Idemo dalje. Za Sutjesku – svi!