Važna pobjeda u Bijelom Polju

Bitna pobjeda u Bijelom Polju – Sutjeska je večeras savladala Jedinstvo 91:80 u 17. kolu Prve crnogorske košarkaške lige i učvrstila se na prvom mjestu na tabeli.

Naša ekipa je upisala 12. trijumf u sezoni i napravila lijepu uvertiru pred „balon“ NLB ABA2 lige koji naredne sedmice počinje u Širokom Brijegu.

Od početka utakmice momci su kontrolisali situaciju na terenu. Meč je počeo sa osam vezanih poena Miloša Koprivice, koji je pokupio i bitne ofanzivne skokove u prvoj četvrtini, pa je tokom uvodnih minuta prednost Sutjeske uglavnom iznosila oko četiri poena.

Jedino vođstvo na meču domaća ekipa je imala na tri minuta do kraja prvog perioda kada je bilo 13:11. Nakon toga je Majkl Veders pogodio dvije trojke zaredom, Zdravko Bošković je takođe bio siguran, pa je Sutjeska povela 20:14 i prednost od šest poena održavala do kraja prve četvrtine. Domaći su priključak u prvoj četvrtini držali poenima sa penala.

Drugi period počeo je poenima Mašana Vrbice (29:21), a nakon toga je Jedinstvo uspjelo da priđe na 29:26. Uslijedili su poeni na obje strane, bilo je 31:29 i onda kreće serija Sutjeske 9:0. U tom nizu pogađali su Veders, Ilija Varajić i Koprivica, pa je naša ekipa na polovini druge četvrtine prvi put imala dvocifrenu prednost – 40:29. Do kraja prvog dijela bilo je, u tom trenutku, maksimalnih plus 13 (53:40), a odlično prvo poluvrijeme Sutjeske krunisao je Miloš Popović trojkom uz zvuk sirene.

Drugo poluvrijeme domaći otvaraju serijom 8:0 i smanjuju na 53:48, a Sutjeska je tri minuta bila bez poena. Tada je odgovorila naša ekipa, poenima Džejkobija Rosa i Koprivice napravila seriju 9:0 i stekla 14 poena viška – 62:48.

U četvrtoj četvrtini, poslije poena Boškovića i Miloša Vujovića, Sutjeska je otišla na maksimalnih plus 17 (77:60). Ali, domaći su prišli na 77:67, imali dva napada da dodatno smanje priključak, ali je i taj njihov nalet odbijen.

Najefikasniji je bio Veders sa 18 poena. Koprivica je ubacio 16, uz šest skokova, a Bošković 13, uz pet uhvaćenih lopti. Ros je meč završio sa 12 poena i osam asistencija, a Popović sa devet poena i šest skokova. Vrbica je imao po sedam poena i skokova, kao i pet asistencija. Vujović je ubacio sedam, Bojić pet, a Varajić četiri poena.