Ubjedljiva pobjeda nad Danilovgradom

Sutjeska je večeras u 13. kolu Prve crnogorske košarkaške lige savladala u gostima Danilovgrad – 113:82.

Ekipa je večeras igrala bez Barovića, Spasojevića, Vulevića i Bojića, a nakon večerašnjeg trijumfa ima 10 pobjeda i jedan poraz. Utakmica u Danilovgradu riješena je u trećoj četvrtini, tokom koje je Sutjeska imala i 24 poena prednosti.

Sutjeska je preko Tomaševića na početku utakmice povela 4:0, a poslije poena Đurišića 11:6: Tada je Danilovgrad vezao šest poena i preokrenuo na 12:11, a u finišu prve četvrtine imao pet poena prednosti – 25:20.

Nakon toga po tri poena su postigli Jović i Otašević i Sutjeska je prvi period riješila u svoju korist (26:25), ali je domaća ekipa sa pet vezanih poena na startu druge četvrtine ponovo povela – 30:26.

Vodio je Danilovgrad većim dijelom druge četvrtine, imao najviše pet poena prednosti (41:36), ali je Sutjeska u finišu prvog poluvremena vezala šest poena (po dva Vojinović, Tomašević i Mitrović) i opet povela (46:43), da bi na poluvremenu bilo neriješeno – 51:51.

Ekipa je fenomenalno otvorila treću četvrtinu – napravljena je serija 14:0, u kojoj je Tomašević postigao devet, Kočović tri, a Mitrović dva poena. Sutjeska je tada povela 65:51, poslije poena Otaševića na semaforu je pisalo plus 20 (75:55), a poslije poena Vujovića plus 24 – 84:60.

Do kraja je prednost samo rasla do maksimalnih plus 31  – 113:82.

Vladimir Tomašević je imao 25 poena (11/13 šut iz igre) i četiri skoka, a Đorđe Otašević 14 poena i po tri skoka i asistencije.

Stefan Mitrović je imao 13 poena, osam asistencija i sedam skokova, a Miloš Vujović i Miloš Jović po 12 poena. Vujović je imao četiri skoka, a Jović 10 skokova i četiri asistencije.

Radoš Vuković je imao 11 poena, a Pavle Đurišić i Jovan Vojinović po 10. Đurišić je imao četiri, a Vojinović dva skoka.

Nikola Kočović i Maksim Vujović su utakmicu završili sa po tri poena.

Sutjeska u utorak (15:30) u Tivtu igra meč četvrtfinala Kupa Crne Gore protiv Budućnosti, dok je 20. februara, u Nikšiću, na programu odloženi meč 11. kola protiv SC Derbija.