Pobjeda nad Ibrom u tijesnoj završnici

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras ekipu Ibra 76:74 u odloženoj utakmici 3. kola domaćeg šampionata.

Od početka utakmice Sutjeska je bila u vođstvu, u prvoj četvrtini došla do dvocifrene prednosti, a najveću imala na 3 minuta i 30 sekundi do kraja prvog dijela kada je jedno slobodno bacanje pogodio Vasilije Milović – 33:17.

Nakon toga uslijedio je pad u igri, koju je Ibar iskoristio i serijom 10:0 prišao na šest poena zaostatka 33:27.

Na poluvremenu je bilo 37:31, da bi u nastavku Sutjeska imala i 17 poena viška – 63:46 nakon trojke Spasojevića.

Gosti su ponovo uspjeli da se vrate, imali šut za preokret u finišu, ali je na kraju Sutjeska pobijedila.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Miloš Koprivica sa 19 poena (9/11 za dva), šest skokova i indeksom 24.

Vladimir Tomašević je imao 16 poena i sedam skokova, dok je Radoje Vujošević ubacio 14 poena (7/9 za dva).

Košarkašu Ibra, Vasiliju Kneževiću želimo brz i uspješan oporavak od povrede.