Sutjeska u 2. poluvremenu slomila otpor Lovćena

Sutjeska je večeras u 16. kolu domaćeg šampionata savladala Lovćen 88:71 i ostala na prvom mjestu sa 11 pobjeda i dva poraza.

Ekipa je upisala bitnu pobjedu pred nastavak šampionata i odigrala dobar meč pred obaveze u Kupu, koji počinje naredne sedmice.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Sutjeska je nakon šest vezanih poena Džejkobija Rosa povela 8:7, a onda su se ekipe smjenjivale u vođstvu i nijedna u prvom periodu nije imala više od dva poena prednosti.

Drugu četvrtinu Sutjeska otvara serijom 9:0, dvije trojke je pogodio Majkl Veders, gosti su tri minuta bili bez poena i “plavi” su poveli 28:20. Potom je Lovćen odgovorio i smanjio na 28:25.

Do kraja prvog dijela Sutjeska je imala pet poena prednosti, a poslije 20 minuta bilo je 43:38.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Lovćen, koji je preokrenuo i poveo 44:43. Potom je Sutjeska odgovorila sa pet vezanih poena i povela 48:43.

Gosti se nisu predavali, uspjeli su da izjednače (53:53), da bi nakon toga na terenu igrala samo naša ekipa. Sutjeska je napravila seriju 7:0, bitne poene nakon ofanzivnih skokova postizao je Miloš Popović, pa je naš tim poveo 64:55.

Poslije toga je uslijedila još jedna serija naše ekipe (10:0) za vođstvo 74:57 početkom poslednjeg perioda i meč je bio riješen.

Maksimalnih 19 poena prednosti (81:62) Sutjeska je imala posle poena Mašana Vrbice.

Najefikasniji je bio Vladimir Tomašević sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Džejkobi Ros je imao 16 poena, a Miloš Popović 15 poena i 11 skokova. Majkl Veders je upisao 12 poena.

Mašan Vrbica je imao 10 poena, šest skokova i 11 asistencija, a Zdravko Bošković je meč završio sa devet poena, pet skokova i tri ukradene lopte.

Naša ekipa u utorak od 19:30 igra protiv Budućnosti meč četvrtfinala Kupa.