Uncategorized

Sutjeska pobijedila i Vojvodinu, Gašić: Kvalitetan smo tim

Košarkaši klub Sutjeska savladao je danas Vojvodinu 76:66, upisao drugu pobjedu na turniru NLB ABA2 lige u Banjaluci, a šestu u regionalnom takmičenju.

Računajući i „balon“ u Sarajevu Sutjeska je vezala četiri pobjede. Nakon ovog meča naš tim ima skor od šest pobjeda i tri poraza, kao Mladost i Helios. U zoni plej-ofa ispod Sutjeske su Sparsi i Zlatibor sa skorom 5-4, dok će Široki (5-3) kasnije protiv Lovćena odigrati meč 9. kola.

Od ekipa koje su van plej-ofa najbolji učinak trenutno ima Vojvodina. Novosađani su na skoru 4-5.

Vojvodina je na početku povela 5:0, ali je Sutjeska napravila seriju 8:0 i preokrenula. U tom periodu Novosađani su bili bez koša četiri minuta, u prvoj četvrtini postigli samo devet poena, pa je Sutjeska agresivnom odbranom i nakon sedam vezanih poena Vladimira Tomaševića početkom druge četvrtine prvi put stekla dvocifrenu prednost – 20:9.

U tim momentima razgirao se Tomašević (11 poena u prvom poluvremenu), ali je Vojvodina sredinom druge četvrtine napravila seriju 7:0, prišla na četiri poena zaostatka (24:20), a nakon poena Nemanje Popovića i izjednačila prvi i, ispostaviće se, jedini put na meču – 32:32.

Sutjeska je do odlaska na odmor vezala pet poena, preko Radosava Spasojevića i Adija Zahiragića, pa je nakon 20 minuta bilo 37:32 za naš tim. Poput Tomaševića i Zahiragić je u prvom poluvremenu ubacio 11 poena.

Drugo poluvrijeme poenima je otvorio Spasojević, pa je u tom momentu serija Sutjeske iznosila 7:0. Uslijedio je niz grešaka i promašaja na obje strane, da bi Spasojević trojkom donio novi dvocifreni plus za Sutjesku – 46:36.

Uslijedili su minuti bez postignutih poena Sutjeske, što je Vojvodina iskoristila, prišla na 46:40, ali je Zahiragić još jednom trojkom odveo naš tim na stabilnih devet poena prednosti – 49:40. Do kraja treće četvrtine vodila se velika borba, a bitne trojke u finišu tog dijela postigli su Spasojević i Bogdan Bojić.

Poslije 30 minuta bilo je 59:51, a prve poene u posljednjoj četvrtini Sutjeska je postigla nakon tri minuta i 23 sekunde (Zahiragić sa penala).

Poenima Jovana Vojinovića sa penala Sutjeska je ponovo otišla na dvocifrenu prednost – 64:53. Potom je Vojinović sa dvije vezane trojke stavio tačku na utakmicu.

“Utakmica je imala veliki značaj. Mislim da smo defanzivno limitirali Vojvodinu i osujetili njihove glavne sekvence u igri. To nam je ostavilo prostora da se u napadu ponašamo kvalitetnije. Pokazali smo da imamo određeni nivo kvaliteta. Ovo je novi tim, koji čini veliki broj mladih igrača, košarkaši koji su iz Nikšića i to nas posebno čini zadovoljnim i srećnim. Ima još da se igra, nastojaćemo da se što bolje spremimo, a najvažnije je da nas zdravlje posluži”, rekao je nakon meča trener Sutjeske, Velimir Gašić.

Adi Zahiragić je odigrao najbolji meč u dresu Sutjeske – susret je završio sa 22 poena, četiri skoka, pet asistencija, dvije ukradene i nijednom izgubljenom loptom, uz indeks 28. Adi je, poput kompletnog tima, odigrao savršeno u odbrani, zaustavio plejmejkere Vojvodine…

Spasojević je meč završio sa 16 poena, sedam skokova i indeksom 17, dok je Vladimir Tomašević ubacio 13 poena, uz četiri skoka.

Jovan Vojinović je postigao 12 poena, a imao je četiri skoka i tri asistencije za indeks korisnosti 17.

Sutjeska u subotu (15 h) igra protiv Širokog posljednji meč u Banjaluci.