Izvještaji, Vijesti

Sutjeska nadoknadila minus 16 i savladala SC Derbi

Košarkaški klub Sutjeska savladao je večeras u gostima SC Derbi 63:60 u meču 10. kola domaćeg šampionata.

Nakon večerašnje utakmice Sutjeska ima skor od sedam pobjeda i tri poraza u Prvoj ligi.

Početak meča pripao je domaćinu – SC Derbi je utakmicu otvorio serijom 9:0, brzo stigao do dvocifrene prednosti (13:2), a sredinom druge četvrtine imao i maksimalnih 16 poena viška – 33:17.

U drugoj polovini druge četvrtine Sutjeska je zaigrala sjajnu odbranu, topila zaostatak, pa je poslije 20 minuta bilo 35:29 za domaćina.

U trećoj četvrtini Sutjeska je bila na pet poena minusa, agresivnom odbranom primorala Derbi na greške i promašene šuteve, da bi u posljednjih 10 minuta meč bio prelomljen.

Prvo vođstvo Sutjeska je imala na pet minuta i 30 sekundi do kraja meča kada je Vladimir Tomašević postigao dva poena – 52:51.

Tada su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a onda je Bogdan Bojić postigao dvije vezane, bitne trojke.

Na 90 sekundi do kraja Adi Zahiragić je pogodio za tri (63:57), da bi u posljednjem napadu Sutjeska izgubila loptu, a Flečer Megi promašio šut za produžetak.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Vladimir Tomašević sa 25 poena, 11 skokova i indeksom 34. Miloš Koprivica je imao 15 poena i osam skokova, a Bogdan Bojić 11 poena.

Adi Zahiragić je meč završio sa osam, a Jovan Vojinović sa četiri poena.