Sutjeska izgubila od Milenijuma

Košarkaški klub Sutjeska poražen je večeras od Milenijuma 88:81 u 15. kolu Prve crnogorske košarkaške lige.

Nakon ove utakmice KK Sutjeska je na skoru od devet pobjeda i pet poraza, uz meč manje.

Sutjeska je na startu vodila, ali je Milenijum zahvaljujući šutu za tri poena preokrenuo i održavao prednost.

Poslije 10 minuta bilo je pet poena viška za domaće (27:22), da bi do odlaska na odmor Milenijum stigao i do dvocifrene prednosti – 41:31. Ekipa iz Podgorice je u prvom poluvremenu postigla osam trojki iz 12 pokušaja i poslije 20 minuta vodila 53:46.

U nastavku je Milenijum održavao vođstvo, u finišu imao i maksimalnih 14 poena prednosti – 79:65 i na kraju pobijedio. Treba istaći da je i na ovoj utakmici ekipa, koja je igrala protiv Sutjeske šutnula veliki broj slobodnih bacanja – 42 Milenijum naspram 22, koliko je šutnula Sutjeska.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Radosav Spasojević sa 25 poena, osam skokova i indeksom 36.

Vladimir Tomašević je ubacio 15 poena. Bogdan Bojić je meč završio sa 11, a Jovan Vojinović i Miloš Koprivica sa po osam poena.