Prvi poraz u sezoni, Sutjeska izgubila od Širokog

Košarkaški klub Sutjeska pretrpio je danas prvi poraz u sezoni – nakon sedam pobjeda u svim takmičenjima, naša ekipa je danas izgubila od Širokog 67:62 u drugoj utakmici “balona” u Sarajevu.

Sutjeska je izgubila u neizvjesnoj završnici. Naša ekipa je, četiri minuta prije kraja, imala četiri poena prednosti (59:55), potom je tri minuta prije kraja bilo 61:57, ali su ekipe u posljednji minut ušle izjednačene. Tada je Miloš Koprivica pogodio jedno slobodno bacanje (62:61), na drugoj strani je precizan bio Najt (63:62), a onda je u posljednjem napadu Mašan Vrbica promašio trojku, a Široki sa penala stigao do pobjede.

Sutjeska je odlično otvorila meč, na krilima Koprivice i Bogdana Bojića imala deset poena prednosti (14:4), ali je Široki u drugoj četvrtini počeo da pogađa sa linije 6,75. Ekipa iz Širokog Brijega je vezala tri trojke zaredom i prvi put na utakmici stigla do vođstva – 28:27. Tada je naš tim odgovorio, sa pet vezanih poena opet poveo (33:31), ali je ipak sa prednošću otišao na odmor.

U nastavku su se ekipe smjenjivale u vođstvu, ofanzivni skok rivala je zadavao velike probleme, ali je početkom posljednje četvrtine Vrbica sa pet poena kompletirao seriju 7:0, pa je Sutjeska povela 55:50. Široki je potom izjednačio na 55:55, Sutjeska opet imala prednost 59:55, ali je izgubila u neizvjesnoj završnici.

“Jako loše smo krenuli energetski, momci se nisu snašli. Do kraja utakmice je falilo energije. Mjesec i po dana nismo trenirali pet na pet i to se danas osjetilo na terenu. I u prvom ‘balonu’ smo bili nespremni, nismo imali kontinuitet treninga. Od prvog ‘balona’ je Miloš Popović obnovio povredu – on je bez treninga došao u Sarajevo. Ekipa nije ista sa njim i bez njega. Problem sa ofanzivnim skokovima je i večeras bio prisutan. Opet manjak koncentracije, neke otvorene šuteve nismo pogodili, opet je bilo promašenih slobodnih bacanja, zicera. Zaslužena pobjeda Širokog. Nadam se da ćemo mi u narednom periodu izgledati bolje”, rekao je trener Darko Vujačić nakon utakmice.

Najefikasniji je bio Miloš Koprivica sa 20 poena i sedam skokova. Po osam poena su ubacili Bogdan Bojić, Mašan Vrbica, Zdravko Bošković i Vladimir Tomašević.

Sutjeska u nedjelju (15) igra protiv Vrijednosnica.