Poraz od Spartaka u Subotici

Sutjeska je večeras poražena od Spartaka u Subotici u drugom kolu NLB ABA2 lige 89:81.

Nakon prvog “balona” Sutjeska ima po jednu pobjedu i poraz.

Sutjeska je dobro otvorila utakmicu, lako postizala poene, povela 6:0, potom i 10:2, a onda je napravila seriju 9:0 i stigla do dvocifrene prednosti – 21:9. Do kraja prve četvrtine je domaćin odgovorio, vezao sedam poena, prišao na 21:16, ali je taj period protekao u znaku naše ekipe, koja je otišla na plus osam (24:16), da bi poslije 10 minuta bilo 25:19.

U drugoj četvrtini je domaćin turnira vezao sedam poena i prvi put poveo (26:25). Odgovorila je Sutjeska, preokrenula na 29:26, a onda se razigrao igrač Spartaka Andrija Bojić, pa je Spartak napravio novu seriju 7:0 i poveo 38:31, a do kraja druge četvrtine imao i 10 razlike (47:37).

Sutjeska je agresivnije otvorila drugo poluvrijeme – nakon minus 13 (58:45) ekipa je na krilima Brejsija napravila seriju 9:0 i prišla na minus četiri – 58:54. Imala je Sutjeska u tim momentima prilike da dodatno smanji zaostatak, ali je Spartak odbijao svaki nalet.

Neizvjesno je bilo i u posljednjem periodu – poslije trojke Đurišića Sutjeska je došla na minus četiri (66:62), a poslije mini-serije 5:0 došla na posjed zaostatka – 73:71. Pri rezultatu 77:75 za Spartak ekipa je imala napad za vođstvo, ali je Kočović promašio trojku, da bi rival nakon toga otišao na 82:75.

U ekipi nije bilo Filipa Barovića, a najefikasniji je bio Brejsi sa 23 poena, šest skokova i sedam asistencija. Tomašević je imao 15 poena i devet skokova, a Spasojević 13 poena i četiri skoka. Đurišić je meč završio sa 11 poena.

Naredni “balon” je u novembru na Zlatiboru, a rivali su Šenčur, MZT i Vojvodina.