Poraz od Pljevalja u domaćem prvenstvu

Sutjeska je večeras, u 18. kolu Prve crnogorske košarkaške lige, poražena u gostima od Pljevalja – 87:82.

Nakon ovog meča Sutjeska ostaje lider na tabeli sa 15 pobjeda i dva poraza.

Ekipa je prekinula niz od 12 pobjeda u domaćoj ligi, a večeras je igrala bez Spasojevića, Đurišića, Tomaševića, Jovića i Bojića.

Poslije četiri poena Otaševića i dva Vujovića, Sutjeska je na startu utakmice povela 15:11. Tada je uslijedio odgovor domaćina, koji je sa sedam vezanih poena preokrenuo na 18:15, da bi u drugoj četvrtini poslije serije 16:0 vodio 43:22.

Do odlaska na odmor Sutjeska je smanjila na 14 poena zaostatka (47:33), a onda je u trećoj četvrtini, poslije serije 6:0, prišla na minus sedam – 49:42. Tada su domaći igrači postigli pet poena zaredom i poveli 54:42.

U posljednjoj četvrtini je Sutjeska gubila 78:60, ali je tada krenula serija našeg tima, koji je topio zaostatak i u posljednji minut ušao sa dva poena minusa (81:79). Potom je Mitrović smanjio na 81:80, ali ekipa, nažalost, nije mogla da dođe do preokreta.

Najefikasniji je bio Kočović sa 22 poena. Otašević je imao 14 poena i osam skokova, a Vujović 12 poena.

Barović je utakmicu završio sa 11 poena.

Sutjeska u narednom kolu gostuje Kotoru.